Loading...

Lane piwo z minibrowaru Chomout tylko w Puchaczówce!

//Lane piwo z minibrowaru Chomout tylko w Puchaczówce!

Lane piwo z minibrowaru Chomout tylko w Puchaczówce!

Piwo z browaru Chomout z Ołomuńca w Puchaczówce!

Browar Chomout to lokalny, czeski, niewielki browar, który waży piwo według tradycyjnej czeskiej receptury. Piwo tam ważone jest niepasteryzowane i niefiltrowane, całkowicie ekologiczne, bez żadnych konserwantów oraz naturalnie gazowane. Piwo z Chomouta jest beczkowane specjalnie dla Puchaczówki, aby mogło być podawane zawsze świeże, bogate w naturalne składniki odżywcze. Piwa nie gazujemy. Nasz Chomout chłodzonymi wodą rurkami prosto z chłodni poprzez kompresor powietrza płynie do barów i czeskich nalewaków firmy Lindr.

 Rodzaje piwa z Chomouta*::

  • Ležák 11,9% (jasny lager) – piwo dolnej fermentacji, bardzo pijalne, ma piękny kolor i posiada typowo chmielową goryczkę. Do produkcji tego gatunku piwa używa się słodów pilsnerskich i karmelowych oraz najlepszego czeskiego chmielu – Žateckiego polorannego červeňáka.
  • Švarc 13,8% (ciemny specjal)- inspirowany smakiem kawy, którą wszyscy kochamy, piwo dolnej fermentacji, łączy w sobie smaki espresso i gorzkiej czekolady, z gęstą kremową pianą i wyczuwalnym w aromacie prażonym słodem. Piwo ciemne jak noc.

* wartości procentowe podane przy piwach mówią o stężeniu ekstraktu Zapraszamy!

2017-04-01T13:50:40+02:00